więc po pierwsze dawaj czytelne tytuły, bo ten co dałeś nadaje sie na
"pl.cepelia.koniakow.koronki".

Pozdrowienia.

Skąd bierzecie kasę na bębny ?
moi rodzice kasy za wiele nie maja więc nie mają wyboru - muszą mnie jakoś wychować braku chęci kasa nie zastąpią. ale z drugiej strony współczuję Ci Adamek... lepiej żeby Cię wychowywali i kasę przy okazji dawali...
a kasa sie zawsze jakoś znajdzie, jakaś robótka na wakacje. kiedyś jeszcze przed maturą robiłam stringi koniakowskie na szydełku i sprzedawałam też trochę grosza wpadło, ale ten biznes to chyba raczej nie dla was chłopcy

S Z U K A M
Schematów do niej na tej stronie (przynajmniej w bliższej okolicy) nie widzę. To co Basia pokazywała jest od czegoś innego. Moim zdaniem to jest serwetka koniakowska ściągnięta z polskiego Internetu wraz ze schematami, które musiały być do czegoś innego. Parę lat temu w kilku numerach "Kramu z robótkami" publikowali koniakowskie. Wśród nich była jedna szczególnej urody - i nie mam pewności, czy to właśnie nie jest ta. Miałam ten "Kram..." i próbowałam go znaleźć, ale wsiąkł. Będę jeszcze szukać.

Stringi z motywów, z ananasem i inne
Mordka jak miło przywitać Ciebie wizualnie.

No, dziewczyny PREMIERA stingów "motylek filet" Takich nie widziałam na alegro :wink:

A bardzo mi milo!

Jesli chodzi o te stringi to mam pytanie czy to Twoja robotka ? ŚLICZNE !!!
Jesli tak to milo by mi bylo gdybym dostała schemacik chyba ze robilas go z glowy.

Ja musze swoje koniakowskie skonczyc, pochowac nitki, zrobic ładny brzeg i dorobic sznureczki i tez sie pochwale, tylko nie wiem kiedy bo na razie mam troszke chorego synka (katar zatokowy - noc to koszmar i goraczka ktora na szczescie juz minela)

koronka koniakowska
Czy tą serwetkę możemy zaliczyc do "koniakowskich"?

:tak: to są właśnie koniakowskie- schematy pochodzą z Kramu z Robótkami- w tym piśmie najłatwiej trafić na koniakowskie :skacze:

Nasze hobby czyli klub miłośników robótek ręcznych
Mario, wracam do koronek koniakowskich.
Po pierwsze - ani ja ani moja koleżanka z pracy, która też robi różne dziwne rzeczy - nie mamy akurat tego Kramu z robótkami, w którym opisana była jedna z serwetek.
Dzwoniłam do "Kokardki" - firmy, która sprzedaje w necie towary z katalogu zamieszczonego w Kramie. Niestety, nie mają archiwalnych numerów...
Skoro tu się nie udało - zadzwoniłam do sklepu Koni Art, w którym sprzedają wyroby koniakowskie.
Przesympatyczna Pani Gosia powiedziała mi, że nie ma schematów koronek koniakowskich gdyż koronki powstają na bazie wzorów tworzonych na przestrzeni lat przez Koronczarki i nie jest to nigdzie publikowane.

Informację o braku drukowanych opracowań dot. koronki potwierdził mi Pan z fundacji "Ovo" - Fundacja organizuje m.in. warsztaty koronki koniakowskiej.

W związku z powyższym przyjrzałam się tym wzorom jeszcze raz.
Zaczęłam od pierwszego - tego z opisem.
Czytając opis, śledziłam rysunek i powiem Ci, że można spokojnie odszukać miejsca łączenia. Są one zaznaczone taką kropeczką nad którą jest półkole. Ten znak jest zaznaczony we wspomnianym opisie (ostatni w legendzie).
Wzięłam sobie ołowek i próbowałam "szydełkować" ołówkiem po schemacie i ułożyło mi się to w logiczną całość.
Proponuję - jeśli chcesz - jak dojrzejesz do robienia tej serwetki - żebyśmy zaczęły ją razem i na bieżąco opowiadały sobie co robimy i jak sobie radzimy.
Dla mnie to będzie fajna szkoła bo bez dopingu z Twojej strony nie zaczęłabym takiej serwetki.
Co Ty na to?
Przepraszam, ale inaczej nie potrafię Ci pomóc.

KS Małociechowo
Pierwszy sparing, niezły wynik (przegrałem drugim składem 1:2 z czwartoligowcem, a mój klub jest szóstoligowcem)
KS Malociechowo - Zryw Tolko (1:2)
Gospodarze: 3-5-2 def. 1 - Boligłowa - Rżący, Karpiński, Szafrański - Figura, Rosiak, Krajewski, Pietrzyk, Świątek - Zarzecki (C), Zagórski
Goście: 3-5-2 off. 2b - Walewski - Poulíček, Ziobro (C), Kapka - Kucharski, Kalinowski, Mikulski, Szatan, Kosecki - Okoń, Szyburski
1. minuta - Gawin Kucharski zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego, ale jego strzał był zbyt sygnalizowany i bramkarz spokojnie złapał piłkę.
4. minuta - Lucjan Zarzecki dostał się w pole karne rywala, ale zanim oddał strzał musiał stoczyć prawdziwą wojnę o piłkę z obrońcą drużyny przeciwnej. Panowie tak "zainteresowali się" sobą, że nie zauważyli nawet gdy piłka opuściła plac gry.
5. minuta - Brunon Zagórski po koronkowej akcji znalazł się w posiadaniu piłki i pokonał bramkarza. Zawodnicy nie są jednak z Koniakowa i przesadzili trochę z tymi robótkami ręcznymi. Sędzia słusznie odgwizdał spalonego.
6. minuta - Gaweł Okoń strzelił niebezpiecznie z dwudziestu pięciu metrów, ale bramkarz zdołał wybić pędzącą w samo okienko piłkę.
7. minuta - Lucjan Zarzecki zamiast podawać do lepiej ustawionego kolegi zdecydował się na solową akcję, Pogratulować odwagi... bo umiejętności na pewno nie. Okazja zmarnowana.
21. minuta - Rajmund Szatan po ciekawie rozegranym rzucie rożnym zdobył ładną bramkę strzałem z dystansu - 0:1.
22. minuta - Mauryliusz Szyburski po rzucie rożnym wyskoczył najwyżej do piłki, jednak jego strzał głową minął o metr bramkę rywali.
32. minuta - Lesław Mikulski przedryblował z piłką przez pół boiska, jednak w okolicach pola karnego rywali zabrakło mu sił i jego strzał nie dość, że okazał się bardzo anemiczny to jeszcze minął bramkę o dobry metr.
34. minuta - Lucjan Zarzecki strzelił z rzutu wolnego będąc jakieś 20 metrów od bramki. Niestety za wysoko.
38. minuta - Bonifacy Kalinowski po błyskawicznie rozegranym rzucie wolnym przemknął obok obrońców niczym dziki mustang na słonecznej prerii i celną główką pokonał bramkarza. - 0:2.
44. minuta - Mauryliusz Szyburski strzelił mocno po ziemi z około dwudziestu metrów ale bramkarz nie miał problemów z obroną tego strzału.
W pierwszej połowie gospodarze znajdowali się przy piłce przez 46% efektywnego czasu gry. Wynik meczu - 0:2.

53. minuta - Gaudencjusz Karpiński popisał się potężnym strzałem z około 30-metrów, przy którym nawet Belweder zachwiałby się w posadach. Piłka mało nie rozerwała siatki! - 1:2.
63. minuta - Jan Chryzostom Krajewski próbował strzału głową w trudnej sytuacji. Celował tam gdzie nie było bramkarza i udało mu się ten zamiar zrealizować. Szkoda tylko, że nie było tam również bramki.
69. minuta - Lucjan Zarzecki minął w polu karnym jednego obrońcę ale zamiast strzelać zdecydował się na podanie. Na dodatek niecelne.
70. minuta - Ursyn Świątek (KS Malociechowo) po zderzeniu z przeciwnikiem upadł na ziemię i kibice na chwilę wstrzymali oddech. Po interwencji lekarza wygląda jednak na to, że będzie mógł kontynuować grę. To dobra wiadomość.
86. minuta - Gaweł Okoń próbował wsadzić głowę tam gdzie powinna znajdować się piłka, jednak w dużym gąszczu owłosionych łepetyn nie potrafił jej czysto uderzyć i futbolówka powędrowała w trybuny.
W drugiej połowie gospodarze znajdowali się przy piłce przez 43% efektywnego czasu gry. Spotkanie zakończyło się wynikiem - 1:2.